Aktywne i bezpieczne zajęcia on-line

Jeżeli nie możecie odwiedzić Centrum Nauki i Techniki EC1 osobiście, polecamy ciekawe i różnorodne zajęcia online. Można z nich korzystać z każdego miejsca na świecie i - w większości - o dowolnie wybranej porze!

 


Kreatywne zajęcia dla Twojego dziecka!Centrum Nauki i Techniki EC1 on-line
Można skorzystać w każdej chwili!
Kreatywne zajęcia dla Twojego dziecka (6-11 lat)
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy platformę z pakietami zajęć popularnonaukowych do przeprowadzania eksperymentów oraz innych inspirujących aktywności w warunkach domowych. W dowolnym momencie i kiedy tylko znajdziecie czas, możecie stworzyć we własnych domach bezpieczne, twórcze laboratoria! W ramach kursów rodzice i podopieczni mogą eksperymentować, prowadzić obserwacje a nawet relaksować się dzięki zajęciom mindfulness czy przygotować zdrowe i pyszne danie.
Przygotowując nasze pakiety przyjęliśmy założenie, że ich najmłodsi użytkownicy będą się po prostu bezpiecznie i mądrze bawić. Wiele z czynności wymaganych do wykonania kolejnych zadań dziecko będzie mogło i potrafiło wykonać samodzielnie. Buduje to jego poczucie sprawczości i pewność siebie. Rodzice w bonusie otrzymują parę cennych minut dla siebie.
Platforma działa na przeglądarkach internetowych (Chrome, Firefox, Safari, Opera itp.).

 


Zajęcia z klasą on-lineZajęcia z klasą on-line
Nauka zdalna inna niż zwykle
Dla szkół podstawowych, liceów i techników
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Zajęcia prowadzone przez fachowych edukatorów CNiT EC1 i Planetarium EC1. Proponujemy lekcje na żywo, realizowane na platformie Zoom. Możemy je prowadzić dla całej klasy obecnej w szkolnej sali, jak również dla uczniów, którzy łączyliby się z nami ze swoich domów i mieszkań. Dbamy o dwukierunkową komunikację: nie prowadzimy wykładu, lecz interaktywną rozmowę wzbogaconą profesjonalnymi multimediami, prezentacjami i projekcjami.
Nasze zajęcia wspierają realizację podstaw programowych. Innowacyjna metoda e-learningu nie tylko odciąża nauczycieli, ale jednocześnie inspiruje uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

 


Zajęcia z klasą on-line dla najmłodszych
Nauka zdalna inna niż zwykle
Dla uczniów klas 0-4 szkół podstawowych
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Nowy pakiet zajęć dla najmłodszych uczniów powstał w wyniku wielu rozmów i konsultacji z nauczycielami i pedagogami. Technicznie przeprowadzane są podobnie jak zajęcia dla starszych uczniów (opis wyżej). Oto lista tematów do wyboru:
• Pobawmy się elektrownią, czyli jak powstaje prąd elektryczny? (kl. 0-4 SP)
• Mózg i jego zagadki, czyli o najważniejszym narządzie naszego organizmu (kl. 1-4 SP)
• Co się pali w świecy, czyli ciekawe i bezpieczne doświadczenia z ogniem (kl. 1-4 SP)
• Matematyczne sztuczki magiczne, czyli arytmetyczne ćwiczenia z użyciem kart (kl. 1-3 SP)
• dodatkowo Planetarium EC1 przygotowało specjalną wersję zajęć "Najbliższe podwórko" dla uczniów klas I-III.

 


Zdjęcie vouchera do Planetarium EC1Vouchery do Centrum Nauki i Techniki EC1 lub Planetarium EC1
Voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1: 29 zł za sztukę
Voucher na Ulicę Żywiołów: 25 zł za sztukę
Voucher do Planetarium EC1: 20 zł za sztukę
Czas realizacji: 180 dni od dnia zakupu!
🔸🔸🔸 Kliknij i kup vouchery 🔸🔸🔸

Nie możemy się doczekać Waszych wizyt! I nie tylko Was samych: także Waszych przyjaciół i rodziny. Wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1 lub Planetarium EC1 może być świetnym pretekstem do zaproszenia kogoś, z kim dawno się nie widzieliście, do wspólnego odkrywania tajemnic cywilizacji. Nasze vouchery on-line są przesyłane w postaci plików PDF, zatem można je podarować także e-mailem, Messengerem czy dowolnym innym komunikatorem. Nie trzeba ich drukować: wystarczy pokazać w naszych kasach kod QR na smartfonie!

 


Ciekawostki naukoweCiekawostki naukowe i nie tylko
Nauka jest wszędzie!
Artykuły z różnych dziedzin - na wyciągnięcie ręki
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Pisząc dla Was nasze teksty sięgamy do rozmaitych dziedzin nauki. Technika, chemia, biologia, matematyka, Kosmos... Nie zapominamy też o historii: niezwykłych, niesłusznie zapomnianych postaciach, bez których nasza cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Zdarzają się także poradniki!

 


Podróże w KosmosOderwijmy się: podróże w Kosmos
Układ Słoneczny i tajemnice wszechświata
Zapisy audycji Planetarium EC1 dostępne na YouTube
🔸🔸🔸 Archiwum transmisji na żywo 🔸🔸🔸

Przez pół roku Planetarium EC1 co tydzień zabierało nas w podróże po znanych i mniej znanych zakamarkach Kosmosu. Wszystkie audycje, oryginalnie transmitowane na żywo, są nadal dostępne w postaci niedługich filmów - akurat na przerwę w pracy lub domowych zajęciach. Przejrzyj archiwum i sprawdź, co Cię zainteresuje: Neptun? Mgławica Ślimak? Księżyc? A może roje meteorów...?