Aktywne i bezpieczne zajęcia on-line

Oto zestaw naszych propozycji mądrego i ciekawego spędzania czasu on-line!


Jak się uczyć?Jak się uczyć? (dla młodzieży i dorosłych)
Drugi cykl wtorkowych spotkań on-line: sposoby i metody skutecznej nauki
Pierwsze zajęcia próbne 19 stycznia 2021 r. o godz. 16:00
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Jak skutecznie uczyć się matematyki i innych przedmiotów do matury i nie tylko? Nie ma podziału na "zdolnych" i "niezdolnych". Trzeba po prostu nauczyć się uczyć i w tym właśnie pomożemy!
Cykl składa się z pięciu zajęć on-line, prowadzonych na platformie Zoom.

 


Kreatywne zajęcia dla Twojego dziecka!Centrum Nauki i Techniki EC1 on-line
Można skorzystać w każdej chwili!
Kreatywne zajęcia dla Twojego dziecka (6-11 lat)
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy platformę z pakietami zajęć popularnonaukowych do przeprowadzania eksperymentów oraz innych inspirujących aktywności w warunkach domowych. W dowolnym momencie i kiedy tylko znajdziecie czas, możecie stworzyć we własnych domach bezpieczne, twórcze laboratoria! W ramach kursów rodzice i podopieczni mogą eksperymentować, prowadzić obserwacje a nawet relaksować się dzięki zajęciom mindfulness czy przygotować zdrowe i pyszne danie.
Przygotowując nasze pakiety przyjęliśmy założenie, że ich najmłodsi użytkownicy będą się po prostu bezpiecznie i mądrze bawić. Wiele z czynności wymaganych do wykonania kolejnych zadań dziecko będzie mogło i potrafiło wykonać samodzielnie. Buduje to jego poczucie sprawczości i pewność siebie. Rodzice w bonusie otrzymują parę cennych minut dla siebie.
Platforma działa na przeglądarkach internetowych (Chrome, Firefox, Safari, Opera itp.).

 


Zajęcia z klasą on-lineZajęcia z klasą on-line
Nauka zdalna inna niż zwykle
Dla szkół podstawowych, liceów i techników
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Zajęcia prowadzone przez fachowych edukatorów CNiT EC1 i Planetarium EC1. Proponujemy lekcje na żywo, realizowane na platformie Zoom. Możemy je prowadzić dla całej klasy obecnej w szkolnej sali, jak również dla uczniów, którzy łączyliby się z nami ze swoich domów i mieszkań. Dbamy o dwukierunkową komunikację: nie prowadzimy wykładu, lecz interaktywną rozmowę wzbogaconą profesjonalnymi multimediami, prezentacjami i projekcjami.
Nasze zajęcia wspierają realizację podstaw programowych. Innowacyjna metoda e-learningu nie tylko odciąża nauczycieli, ale jednocześnie inspiruje uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

 


Pomysł na prezent: voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1Vouchery do Centrum Nauki i Techniki EC1 lub Planetarium EC1
Ceny niższe niż zwykle! Voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1: tylko 15 zł za sztukę
Voucher do Planetarium EC1: tylko 20 zł za sztukę
Czas realizacji: do końca grudnia 2021 roku!
🔸🔸🔸 Kliknij i kup vouchery 🔸🔸🔸

Nie możemy się doczekać Waszych wizyt w naszym Centrum po ponownym otwarciu! I nie tylko Was samych: także Waszych przyjaciół i rodziny. Wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1 może być świetnym pretekstem do zaproszenia kogoś, z kim dawno się nie widzieliście, do wspólnego odkrywania tajemnic cywilizacji. Nasze vouchery on-line są przesyłane w postaci plików PDF, zatem można je podarować także e-mailem, Messengerem czy dowolnym innym komunikatorem. Nie trzeba ich drukować: wystarczy pokazać w naszych kasach kod QR na smartfonie!
Vouchery do Planetarium EC1 będzie można realizować już wkrótce, przygotowania do ponownego otwarcia prawie ukończyliśmy!

 


Ciekawostki naukoweCiekawostki naukowe i nie tylko
Nauka jest wszędzie!
Artykuły z różnych dziedzin - na wyciągnięcie ręki
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Pisząc dla Was nasze teksty sięgamy do rozmaitych dziedzin nauki. Technika, chemia, biologia, matematyka, Kosmos... Nie zapominamy też o historii: niezwykłych, niesłusznie zapomnianych postaciach, bez których nasza cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Zdarzają się także poradniki!

 


Podróże w KosmosOderwijmy się: podróże w Kosmos
Układ Słoneczny i tajemnice wszechświata
Zapisy audycji Planetarium EC1 dostępne na YouTube
🔸🔸🔸 Archiwum transmisji na żywo 🔸🔸🔸

Przez pół roku Planetarium EC1 co tydzień zabierało nas w podróże po znanych i mniej znanych zakamarkach Kosmosu. Wszystkie audycje, oryginalnie transmitowane na żywo, są nadal dostępne w postaci niedługich filmów - akurat na przerwę w pracy lub domowych zajęciach. Przejrzyj archiwum i sprawdź, co Cię zainteresuje: Neptun? Mgławica Ślimak? Księżyc? A może roje meteorów...?

 


KONKURS: Kalendarz grudniowych eksperymentów
Można skorzystać w każdej chwili!
Świąteczne zadania dla rodzin z dziećmi
🔸🔸🔸 Kliknij po szczegóły 🔸🔸🔸

Nasz konkurs dobiegł już końca (laureatów przedstawiamy na naszej stronie na Facebooku), ale... nic nie stoi na przeszkodzie, abyście nadal mogli skorzystać z naszych propozycji zabaw i eksperymentów w domu! Radość z samodzielnego ich wykonania na pewno będzie wielka - a przy okazji dzieci sporo się nauczą.
Nasze propozycje eksperymentów znajdziecie w pliku PDF, który wciąż jest dla Was dostępny.