Dni Dziecka w Centrum Nauki i Techniki EC1

Dobrego nigdy za wiele, dlatego u nas Dzień Dziecka potrwa cały weekend!

Wypełnimy go atrakcjami spod znaku zręczności i równowagi oraz udostępnimy drewniane gry w skali makro dostępne dla wszystkich — o zabawach prowadzonych przez naszych animatorów nie wspominając. Dni Dziecka będziemy obchodzić od 1 do 3 czerwca 2018 r. na parterze budynku Centrum Nauki i Techniki EC1, tam gdzie  w ubiegłym roku gościliśmy wystawę Tytusa, Romka i A’Tomka.

Dzięń Dziecka 2018 w EC1

Zarówno dzieci jak i dorośli mogą sprawdzić swoją zręczność i przejść labirynty, rozegrać mecz w drewnianego cymbergaja lub w soccera. Dla amatorów rozrywek intelektualnych przygotowaliśmy „Memory”, karty i strategiczne wielkie bierki, a dla chcących rozwijać zręczność i celność – ringo i kręgle. Gry są proste i krótkie, ale wciągające.

Ponadto proponujemy naukę balansowania na różnych przedmiotach - równoważniach i szczudłach, a także gry, zabawy i animacje z instruktorem tj:

  • mini konkursy (niespodzianki!);
  • sztuczki z hula-hoopami;
  • nauka żonglerki piłeczkami, maczugami, talerzykami czy diabolo;
  • zabawy z chusteczkami - czyli nauka "żonglowania" dla najmłodszych;
  • podstawy ekwilibrystyki (balansowania);
  • zabawy na skakance;
  • zabawy z wielką kolorową chustą Klanzy!

Oczywiście o Dniach Dziecka pamiętało także nasze planetarium. Już w sobotę 2 czerwca w samo południe odbędzie się premiera pokazu „Z wizytą u pana Twardowskiego, który powstał we współpracy z Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Wierni fani Planetarium EC1 mogą pamiętać prezentację jego oryginalnej wersji dwa lata temu. Teraz po prostu trzeba zobaczyć efekt wielomiesięcznej pracy naszych grafików, którym udało się połączyć legendę mającą swe źródło w XVI wieku oraz liryzm tekstu Jarosława Juszkiewicza i Stefana Janty z technologią cyfrową.

Dla nieco starszych dzieci (16+) oraz wszystkich młodych duchem proponujemy dwa wieczory z mocnym uderzeniem: muzyczne pokazy specjalne Pink Floyd. W piątek 1 czerwca zaprezentujemy „The Dark Side of The Moon” a w sobotę 2 czerwca „The Wall”. Jak zwykle startujemy o 20:00.

Próbowaliśmy dodzwonić się do Leonarda z Łodzi. Niestety nie odebrał, ale na poczcie głosowej obiecał, że nad czymś pracuje i oddzwoni. Musimy uzbroić się zatem w cierpliwość.

Kiedy:
1.06.2018 r. (piątek) – godz. 10.00 – 15.00
2-3.06.2018 r. (sobota i niedziela) – godz. 11.00 – 16.00
oraz
2.06.2018 r. (sobota) – o godz. 12.00 premiera w Planetarium EC1: "Z wizytą u pana Twardowskiego"

Gdzie:
Centrum Nauki i Techniki EC1, strefa wystaw czasowych na parterze, wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa (od strony dworca Łódź Fabryczna)

Bilety:
Dostępne w kasach EC1 Łódź oraz online.