Molekularium (2D)

Pokaz dla najmłodszych gości odwiedzających Centrum Nauki i Techniki EC1. Przy pomocy magicznego statku kosmicznego mogą oni doświadczyć świata nie tylko w skali makro, ale – przede wszystkim – w skali mikro, na poziomie cząsteczek i atomów. Ich przewodniczką w tej niezwykłej podróży jest Oxy – rezolutna atomka tlenu. Razem ze swoimi przyjaciółmi opowie, ile atomów jest w kropli deszczu, co potrafią i jakie wyniki mają atomy węgla, opowiedzą czym są polimery oraz jaka jest rola atomów różnych pierwiastków w budowie życia i całego Wszechświata.

W polskiej wersji językowej występują: Jolanta Jackowska, Magdalena Zając-Zawadzka, Mariusz Siudziński, Damian Kulec.

Sugerowany wiek widza: od 5. roku życia. Czas projekcji: 22 minuty.

Bilet na film w Kinie Sferycznym jest ważny tylko z biletem wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1. Prosimy o wybór projekcji rozpoczynającej się co najmniej o godzinę później niż planowane przyjście do Centrum. Dzieci do 5 roku życia nie mogą uczestniczyć w projekcjach.

Kliknij i przejrzyj pozostałe filmy prezentowane w Kinie Sferycznym EC1.


INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Pokaz dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Cele edukacyjne:

- rozbudzanie zainteresowania zjawiskami otaczającego świata (w zabawny sposób wprowadza uczniów w świat materii: atomów, cząsteczek występujących na Ziemi i w kosmosie – tlen, wodór, węgiel);
- rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki;
- umiejętność rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego na przykładzie 3 stanów skupienia wody.

Rezerwacje grupowe dla szkół: tel. +48 42 600 61 00 wew. 1.