Ogrzej renifera: warsztaty świąteczne

Stwórz ekologiczną świecę na rodzinnych warsztatach w Centrum Nauki i Techniki EC1!

Warsztaty świąteczne w Centrum Nauki i Techniki EC1

Świeca. Jedno z pierwszych źródeł światła, towarzyszy ludziom od wieków. Nam z blaskiem świecy kojarzy się rodzinna, ciepła atmosfera, zapach choinki. Dzieci oczekujące na Mikołaja, dorośli odpoczywający od codziennego pędu. Przed nami czas spotkań, rozmów i wspólnego spędzania zimowych wieczorów. Nasza propozycja na familijny grudzień to udział zarówno dorosłych jak i dzieci w warsztacie z tworzenia świecy. Ciekawostki naukowe i radość z tworzenia w jednym. Swoje dzieło zabierzesz ze sobą, tak by na świątecznym stole nie zabrakło ciepła i blasku ognia.

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś czym jest świeca? Na naszym weekendowym warsztacie dowiesz się jakie surowce wykorzystywane są do produkcji świec, poznasz metody ich wytwarzania oraz dowiesz się co wpływa na jakość palenia się świecy - i oczywiście stworzysz własną, ekologiczną świecę!

Warsztat przeznaczony jest dla zwiedzających w wieku od 6 roku życia, a do udziału w nim zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi, tak by przez wspólne tworzenie własnej świecy nabyć nowe umiejętności oraz wiedzę, wzmacniać więzi rodzinne oraz być może powtórzyć eksperyment w domu.


Zapraszamy w soboty, niedziele oraz w okresie międzyświątecznym 27 i 29 grudnia!

Godziny rozpoczęcia warsztatów: 11:30, 15:30, 17:30
Czas trwania każdego spotkania: 30 -35 min.

Gdzie? Teatr Eksperymentalny, poziom 0, Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Zaprowadzimy. :-)
Miejsce zbiórki: Kawiarnia Rozdzielnia, poziom 2 (obok Kina Sferycznego)
Liczba stanowisk: 12

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarezerwować odpowiedni termin w kasach EC1 oraz wykupić bilety do Centrum Nauki i Techniki EC1. Nie ma dodatkowych dopłat!