W Kosmos i z powrotem (3D)

Film czasowo prezentowany w wersji dwuwymiarowej (2D)

Ponad 70 lat temu Sputnik-1 rozpoczął nową erę w dziejach ludzkości — podbój Kosmosu. Ale co nas tam właściwie przyciąga? Czy tylko pęd do wiedzy i obserwacji nieznanego? Niekoniecznie, gdyż podbój Kosmosu ma ważny skutek uboczny w postaci opracowywania nowych technologii, których później używamy na co dzień. Bez nich nie byłoby nawigacji samochodowej czy zaawansowanych funkcji smartfonów. Na znacznie niższym poziomie mielibyśmy również medycynę. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jak rozwój wiedzy o Kosmosie wpływa na cywilizację całej ludzkości.

Narracja w polskiej wersji językowej: Grzegorz Widziszewski.

Sugerowany wiek widza: od 12. roku życia. Czas projekcji: 25 minut.

Bilet na film w Kinie Sferycznym jest ważny tylko z biletem wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1. Prosimy o wybór projekcji rozpoczynającej się co najmniej o godzinę później niż planowane przyjście do Centrum. Dzieci do 5 roku życia nie mogą uczestniczyć w projekcjach.

Kliknij i przejrzyj pozostałe filmy prezentowane w Kinie Sferycznym EC1.


INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Pokaz dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Cele edukacyjne:

- wyposażenie uczniów w taki zasób wiadomości oraz kształtowanie takich umiejętności, które pozwalają w sposób bardziej dojrzały i uporządkowany zrozumieć świat;
- poszerzenie wiedzy na temat wykorzystywania technologii kosmicznych w życiu codziennym (medycyna, badania satelitarne Ziemi);
- uświadomianie roli fizyki jako naukowej podstawy współczesnej techniki i technologii, w tym również technologii informacyjno-komunikacyjnej (Internet, GPS, łączność telefoniczna).

Rezerwacje grupowe dla szkół: tel. +48 42 600 61 00 wew. 1.