Wieczór dla Dorosłych - 11 sierpnia 2022 godz. 19:00

 

 

 

 

📅 11 SIERPNIA o godz. 19:00 zapraszamy na przedostatni z serii wakacyjnych WIECZÓRÓW DLA DOROSŁYCH zatytułowany "Oprowadzanie historyczne – PRL. Energetyczny Wieczór dla Dorosłych w pracującej elektrociepłowni".

 

<< BILETY >>

 

 

 

To nie będzie zwyczajne zwiedzanie, ani klasyczny wieczór z prelegentami, wykładem i pokazami. Zapraszamy do spędzenia niecodziennego i pracowitego wieczoru w elektrociepłowni EC1. Cofniemy się w czasie do momentu, gdy EC1 pracowała pełną parą i to my oraz nasi Goście, będziemy odpowiedzialni za wytworzenie i dystrybucję energii w mieście. 

 

Przed nami moc pracy – usterki, awarie, wybuchy, w tle wielkie afery, niepłacący użytkownicy, wrogie przejęcia mienia i my – cisi bohaterowie stawiający czoła codziennym wyzwaniom w energetyce, dostarczający miastu niezbędną do działania siłę. Wspólnie rozświetlimy Łódź a EC1 zalśni w pełnym blasku i pozwoli Wam dostrzec swój niezwykły urok i piękno. Ale zanim to nastąpi przekonamy Was, ile można go odkryć w przemysłowym obiekcie. Właśnie tak! Przekonamy Was, że to szczera prawda.

 

Poza dobrą zabawą i ciężką pracą będzie można dużo dowiedzieć się o historii miejsca, a przez jego pryzmat o losach przemysłowego miasta i energetyce – tej dwudziestowiecznej, ale i tej z przyszłości, związanej z odnawialnymi źródłami energii.

 

 

👍 POLECAMY RÓWNIEŻ

 

 

 

<< BILETY >>

 

📅 25 sierpnia 2022, godz. 19:00

Fake News w czasach post-prawdy

 

Dlaczego używamy obcych określeń takich jak fake-news i post-prawda? Czy fake newsy są nowym zjawiskiem? Czy faktycznie prawda jest „przereklamowana”? Dlaczego prostota i klarowność to obecnie najdroższe wartości? Jak uzyskać wiarygodne informacje w świecie post-prawdy? Czy to dobrze, że mamy dużą wiedzę i co to oznacza?

 

25 sierpnia w ramach Wieczoru dla Dorosłych w CNiT EC1, wraz z prowadzącym profesorem Jarosławem Płuciennikiem (Uniwersytet Łódzki), będziemy mieli przyjemność spotkać się z Państwem, aby przybliżyć ważny temat i wspólnie zastanowić się jak rozpoznać dezinformacje i co z nimi zrobić.