Wychowanie przedszkolne

Zestawienie przedstawia ofertę zajęć w EC1 Łódź wspierających proces wychowawczy w edukacji przedszkolnej (5-6 lat).

Kliknij tutaj po zestawienia dla pozostałych grup wiekowych

 

Warsztat szalonego konstruktoraWarsztat szalonego konstruktora (Zajęcia z klasą)
dla: przedszkoli + uczniów kl. 1-5 szkoły podstawowej

Wielcy konstruktorzy są autorami drapaczy chmur, mostów czy wież. My spróbujmy wcielić się w szalonego konstruktora i zbudować konstrukcję niepowtarzalną i zwariowaną, bo zbudowaną z tego, co znajdziemy pod ręką. Zadaniem będzie zaprojektowanie toru dla kulki tak, aby doprowadzić ją do wyznaczonego celu. Przy okazji wyjaśnimy, jak pomagają nam maszyny proste i pokażemy, gdzie je znaleźć w życiu codziennym. Naturalną kontynuacją zajęć jest część ekspozycji „Maszyny proste” na ścieżce „Rozwój wiedzy i cywilizacji”.

Zajęcia wspierają realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz I i II etapu edukacyjnego (edukacji wczesnoszkolnej).


 

PolarisPolaris (Planetarium EC1)
Temat zajęć czasowo niedostępny

Pewnej polarnej nocy do igloo niedźwiedzia Vladimira zbliża się dziwna postać, ciągnąca za sobą jeszcze dziwniejszą walizkę. To pingwin James – podróżnik z bieguna południowego, który uwielbia kolekcjonować śnieżki ze śniegu leżącego w różnych rejonach świata. Lubi też oglądać rozgwieżdżone niebo, do czego przekonuje także Vladimira. Razem wpadają na pomysł niezwykłej podróży, którą mogą zrealizować dzięki temu, że niedźwiedź jest także świetnym majsterkowiczem.

Podstawy programowe wspierane tym pokazem


 

Andromeda i PerseuszAndromeda i Perseusz (cykl: Legendy nocnego nieba w Planetarium EC1)
Temat zajęć czasowo niedostępny

Oto popularna wersja jednego z najbardziej znanych mitów greckich. Pod kopułą Planetarium EC1 opowiemy Wam o losach greckiego herosa Perseusza a także dwóch królewskich rodzin - władców Argos (króla Akrizjosa i jego córki Danae) oraz Etiopii (króla Cefeusza, królowej Kasjopei oraz królewny Andromedy). Nasi Widzowie dowiedzą się także, jaki związek mają greckie mity, w tym te przedstawiane w trakcie pokazu, z gwiazdozbiorami widocznymi na nocnym niebie.

Podstawy programowe wspierane tym pokazem


 

Kosmos dla najmłodszychKosmos dla najmłodszych (Planetarium EC1)
Temat zajęć czasowo niedostępny

Pokaz jest propozycją Planetarium EC1 przeznaczoną dla najmłodszych widzów (od 5. roku życia). Dzieci są zapoznawane z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej a także ze Słońcem oraz planetami. Następnie przedstawiamy gwiazdozbiory widoczne na zimowym niebie i opowiadamy o mitach i legendach z nimi związanych. Pokazujemy najciekawsze obiekty możliwe do zaobserwowania w danej porze roku. Kładziemy nacisk na interakcje z dziećmi; prezenterzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale wsłuchują się w ich opinie i inicjują dyskusje.

Podstawy programowe wspierane tym pokazem


 

MolekulariumMolekularium (Kino Sferyczne)
Temat zajęć czasowo niedostępny

Przy pomocy magicznego statku kosmicznego najmłodsi goście Centrum Nauki i Techniki EC1 mogą doświadczyć świata nie tylko w skali makro, ale – przede wszystkim – w skali mikro, na poziomie cząsteczek i atomów. Ich przewodniczką w tej niezwykłej podróży jest Oxy – rezolutna atomka tlenu. Razem ze swoimi przyjaciółmi opowie, ile atomów jest w kropli deszczu, co potrafią i jakie wyniki mają atomy węgla, opowiedzą czym są polimery oraz jaka jest rola atomów różnych pierwiastków w budowie życia i całego Wszechświata.

Podstawy programowe wspierane tym pokazem


 

Kliknij tutaj po zestawienia dla pozostałych grup wiekowych