Warsztaty kryminalistyczne

Kryminały i sensacje to jedne z najpopularniejszych pozycji w literaturze i filmie. Często zafascynowani sukcesami Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirot czy Miss Marple zapominamy, że schwytanie sprawcy to nie tylko efekt dedukcji detektywów prowadzących śledztwo. Częściej to ta mniej medialna, ale równie ważna praca techników zbierających dowody na miejscu zbrodni. Dla chcących poznać podstawy ich pracy przygotowaliśmy nasz kolejny Wieczór dla Dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

 

Już 22 września mamy przyjemność zaprosić Was do naszego laboratorium na spotkanie zatytułowane „Na tropie sprawcy”.  W jego trakcie opowiemy Wam jakie jest znaczenie odcisków palców we współczesnej kryminalistyce oraz jak je samodzielnie zabezpieczyć. Wspólnie wykonamy dokumentację fotograficzną zabezpieczonych śladów, a przy pomocy światła ultrafioletowego pokażemy jak ujawnić ślady niewidoczne normalnie dla ludzkiego oka. Pokażemy także sposoby zabezpieczania dokumentów oraz ujawniania fałszerstw oraz zapoznamy Was z podstawami grafologii.

 

Jeśli chcecie poznać tajniki pracy śledczych kryminalistyki, zapraszamy na Wieczór dla Dorosłych 22 września o godzinie 19:00.

>> KUP BILET <<

 

Ze względu na charakter spotkania, odbędzie się ono w laboratorium na 3 piętrze, dlatego też oferujemy jedynie 16 miejsc.