Miłość to wojna, gra i dar od losu.

O tym w jaki sposób o miłości mówią kobiety i mężczyźni oraz co z tego wynika? W jaki sposób kobiety i mężczyźni mówią o miłości i jakich używają metafor?  Zakochanie okaże się być chaosem, a miłość to niebezpieczne żywioły, procesy chemiczne, różne przedmioty, a czasem żywe istoty. O miłości mówimy jako cennym zasobie, ciężkiej pracy, projekcie do wykonania czy rozrywce, zagadce, podróży. W końcu o miłości mówimy jako o konflikcie zbrojnym lub chorobie. Inaczej o niej mówią kobiety, inaczej mężczyźni. Zastanowimy się dlaczego kobiety częściej postrzegają związek jako krwawe pole bitwy, a mężczyźni jako budowę domu.  Spotkaniu towarzyszy romantyczna muzyczna oprawa...

Prelegentką jest: dr Julita Czernecka,  Socjolożka, trenerka umiejętności psychospołecznych,  specjalistka w zakresie wizerunku. Doktor nauk humanistycznych,  od 2011 roku pracuję jako adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, w Katedrze Socjologii Struktur i Zmian Społecznych.  Prowadzi badania, wykłady i warsztaty oraz szkolenia w obszarze tematyki dotyczącej związków i miłości, singli, funkcjonowania kobiet i mężczyzn w różnych obszarach życia społecznego, kapitału estetycznego i jego roli w życiu prywatnym oraz zawodowym, komunikacji interpersonalnej, public relations oraz zarządzania różnorodnością w organizacjach.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Wieczory dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1". Całą listę spotkań znajdą Państwo TUTAJ!

Bilety: bilety.ec1lodz.pl