EC1 Łódź nieczynne

Od środy, 11 marca 2020 r. zamknięte będą miejskie baseny, w tym Aquapark „Fala”, teatry, muzea i domy kultury, lodowiska, hale i innych obiekty MOSiR-u. Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.

Na tej stronie będziemy publikować informacje i komunikaty związane z funkcjonowaniem EC1 Łódź - Miasto Kultury, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1.

 

🧿 01.06.2020: Centrum Nauki i Techniki EC1 ponownie otwarte!
🧿 23.03.2020: Zapraszamy do EC1 Łódź ON-LINE
🧿 20.03.2020: Bezterminowe ograniczenie zbiorowych form działalności kulturalnej
🧿 12.03.2020: Informacja dla posiadaczy voucherów do EC1
🧿 11.03.2020: Łatwy zwrot pieniędzy za bilety do EC1 Łódź
🧿 11.03.2020: Oświadczenie EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi
🧿 10.03.2020: Komunikat ws. podjętych przez Prezydent Łodzi decyzji w związku z koronawirusem

 

 

 


Zapraszamy do EC1 Łódź ON-LINE

Uruchomiliśmy projekt "EC1 Łódź ON-LINE". Nie możecie przyjść do nas, więc tym razem to my odwiedzimy Was! Jeśli możecie, zostańcie w domu i cieszcie się materiałami, które dla Was przygotowujemy. Filmiki, transmisje na żywo, wirtualne spacery i oprowadzania, zagadki oraz quizy... Będziemy je publikować codziennie w dni robocze o godz. 11:00 na Facebooku.

W poniedziałek 23 marca - Kino Nowego Obyczaju przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.
We wtorek 24 marca - Transmisja na żywo z Planetarium EC1, porozmawiamy o tym, co widać w nocy na łódzkim niebie.

Odwiedzajcie nas tutaj:
👉 https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/ec1-lodz-line

 

 

 


Bezterminowe ograniczenie zbiorowych form działalności kulturalnej

20 marca 2020 r. Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia stanu epidemii. Zawiera ono m.in. zapis o ograniczeniu działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki. Dotyczy on bezpośrednio EC1 Łódź - Miasto Kultury (oraz innych placówek kulturalnych w kraju).

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że funkcjonowanie atrakcji na terenie EC1 Łódź, w tym Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1, zostało zawieszone do odwołania.

 

 

 


Informacja dla posiadaczy voucherów do EC1

Wydawane przez kasy stacjonarne EC1 Łódź - Miasto Kultury vouchery do Planetarium EC1 oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 mają oznaczony termin ważności.

Jeżeli wskazany na voucherze termin ważności przypada na okres zamknięcia EC1 Łódź w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wówczas zostanie przyznany dodatkowy czas na jego realizację - dwa tygodnie (14 dni) od dnia ponownego otwarcia EC1 Łódź. Wszelkie operacje na voucherach będą przeprowadzane dopiero po ponownym otwarciu EC1 Łódź.

Według aktualnych danych informacja dotyczy posiadaczy voucherów o terminach ważności od 11 marca 2020 r.  Nie znamy terminu końca tej sytuacji.

Prosimy o nie rezerwowanie miejsc samodzielnie - zostanie to wykonane przez pracownika kas stacjonarnych EC1 Łódź. Prosimy o nie przychodzenie do kas EC1 Łódź w okresie zamknięcia - klienci nie są i nie mogą być w tym czasie obsługiwani.
Dodatkowych informacji udziela Dział Obsługi Klienta pod nr +48 539 997 693 oraz e-mailem: informacja@ec1lodz.pl

 

 

 


Łatwy zwrot pieniędzy za bilety do EC1 Łódź

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy EC1 Łódź będzie nieczynne do odwołania.

Jeżeli mieliście Państwo zarezerwowane na nie bilety - niczego nie trzeba robić, poza innym zaplanowaniem tego czasu.

Jeżeli zakupiliście i opłaciliście Państwo bilety w naszym serwisie internetowym, w najbliższych dniach otrzymacie Państwo zwrot całości poniesionych kosztów. Forma wpłynięcia środków zależy od użytej przez Państwa formy płatności online. Obecnie nasi pracownicy sukcesywnie dokonują zwrotów, nie jest wymagane żadne zaangażowanie z Państwa strony. Od chwili zlecenia zwrotu do rzeczywistego otrzymania środków może minąć do 72 godzin, jednak z praktyki wynika, że znakomita większość transakcji jest realizowana prawie od ręki.

Jeżeli zakupiliście Państwo bilety osobiście w naszej kasie stacjonarnej, wówczas nie posiadamy Państwa danych płatniczych. Zwrot będzie dokonywany na miejscu, od ręki, na podstawie okazanego niewykorzystanego biletu. Zwroty będą jednak możliwe dopiero po otwarciu EC1 Łódź po przerwie. Prosimy obserwować tę stronę lub nasze fanpage'e na Facebooku - będziemy na bieżąco informować o ewentualnych zmianach. Podkreślamy: w okresie przerwy kasy EC1 Łódź są nieczynne i nie obsługują zwrotów.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję już wkrótce Państwa gościć - w bardziej sprzyjających okolicznościach.

 

 

 


11.03.2020: Oświadczenie EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi

Szanowni Państwo, 
W związku z sytuacją epidemiologiczną Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podjął decyzję o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego na okres od czwartku 12 do odwołania środy 25 marca b.r. włącznie.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo gości Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium EC1, w porozumieniu z organizatorem instytucji, tj. Miastem Łódź, EC1 pozostaje zamknięte dla odwiedzających także w dniu dzisiejszym [tj. w środę 11 marca 2020 r.].

Wszyscy klienci, którzy zakupili bilety indywidualne lub grupowe on-line, będą sukcesywnie otrzymywać zwrot pieniędzy na konto. Osoby, które dokonały zakupu w kasach EC1, zapraszamy po zwrot środków po ponownym otwarciu EC1 Łódź 25 marca, o ile okres zamknięcia nie zostanie wydłużony.

W odpowiedzi na liczne zapytania informujemy także, że w związku z decyzją Ministra nie odbędzie się zaplanowany na 14-15 marca Koci Weekend w EC1. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

Życzymy Państwu zdrowia i spokoju w tym pełnym wyzwań okresie.

Dyrekcja i pracownicy EC1 Łódź
 

 


10.03.2020: Komunikat ws. podjętych przez Prezydent Łodzi decyzji w związku z koronawirusem

 

Drodzy łodzianie,

kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej możliwe pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.

Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu od środy, 11 marca [2020 r.] wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u. Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.

Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.  

Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.

Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę.  Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie,  a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.

Wszystkie osoby, które zaobserwują  u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.

Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.

Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.

Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi